Czym są zmywarki kapturowe?

Zmywarka to urządzenie, które cieszy się popularnością w wielu polskich domach i bez wątpienia, trudno nie docenić jej szerokiego wachlarza zalet. Zmywarka to jednak nie tylko pomoc we własnych czterech ścianach, ale przede wszystkim urządzenie powszechnie stosowane w wielu punktach gastronomicznych. Zmywarki gastronomiczne charakteryzują się dużą wydajnością i higieną pracy, dzięki czemu mogą zapewnić wysokie standardy sanitarne.

Zmywarka gastronomiczna zależna od skali działalności

Zanim w punkcie gastronomicznym podejmie się decyzję na temat zakupu odpowiedniej zmywarki gastronomicznej, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość gości obsługiwanych w ciągu jednego dnia pracy. Najbardziej popularne zmywarki gastronomiczne to zmywarki kapturowe oraz tunelowe. Zmywarki tunelowe są rozwiązaniem dedykowanym do dużych kuchni, z kolei zmywarki kapturowe sprawdzą się w mniejszej skali.

Zmywarka kapturowa kilka podstawowych informacji

Zmywarka kapturowa do naczyń jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o poprawę funkcjonalności całej kuchni. Jej budowa jest bardzo kompaktowa, a dzięki wielu dostępnym segmentowym można stworzyć ciąg myjący dostosowany do konkretnych wymagań. Charakterystyczną cechą tego typu urządzeń jest fakt, że pokrywa zmywarki – kaptur – porusza się w pionie. Dzięki temu zmywarka kapturowa nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwa w załadunku i rozładunku. Sprawdzi się więc idealnie także w małej kuchni.

Zmywarki kapturowe do naczyń mają często dodatkowe usprawnienia, które pomagają skrócić proces mycia jak chociażby wbudowane zasobniki ciepłej wody.

Zmywarka kapturowa to wyższy standard jakości

Dobrze dobrana zmywarka kapturowa ma bezpośredni wpływ na wzrost jakości mycia oraz oszczędności każdego punktu gastronomicznego. Jedno urządzenie pozwala na szybkie i skuteczne umycie dużej ilości naczyń. Dzięki temu łatwo stworzyć stały dostęp do przedmiotów potrzebnych przy wydawaniu posiłków i naczyń wykorzystywanych podczas przygotowania.

Warto dołożyć do tego funkcjonalność i bardzo często bezawaryjność zmywarek kapturowych. Ich naprawy nie są drogie i częste, tym bardziej biorąc pod uwagę, że są używane codziennie po kilka, a nawet kilkanaście razy.

Wiele zmywarek kapturowych posiada nowoczesne technologie, które pozwalają na zaoszczędzenie wody, prądu i detergentów. Dodatkowo do obsługi takiej zmywarki nie jest potrzebna osobna osoba, jak ma to miejsce w przypadku chociażby klasycznego zmywaka. Wystarczy ktoś z obsługi, kto tylko ją załaduje, włączy i rozładuje czyste naczynia.