Jak przygotować lokal na Halloween?

Halloween od lat jest bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i to właśnie stamtąd przyszedł do nas zwyczaj, aby dzień przed Wszystkimi Świętymi urządzać maskarady i wydrążać z dyni świecące lampiony. Wiele frajdy mają tego dnia dzieci, które przebierają się, chodzą po domach i wymawiają słowa „cukierek albo psikus”. W ostatnim czasie można zauważyć również wzrost zainteresowania tym zwyczajem wśród dorosłych, którzy chętnie odwiedzają tego dnia lokale, które organizują imprezy pod hasłem Halloween.

Niezależnie, czy jesteśmy zwolennikami celebrowania Halloween czy nie, prowadząc restaurację nie możemy pozwolić sobie na to, że kompletnie pominiemy to amerykańskie święto. Bo to troszkę tak, jakbyśmy zapomnieli o dekoracjach świątecznych na Boże Narodzenie. Wobec tego jak powinien wyglądać wystrój restauracji na Halloween? Odpowiedź na to pytanie, znajdziemy w poniższym tekście.

Jak wykorzystać Halloween w gastronomii?

Okazje takie jak Halloween są doskonałe do tego, żeby zwiększyć obroty w restauracji. Trzeba tylko się odpowiednio do nich przygotować i zadbać o reklamę. Najskuteczniejszym narzędziem w dzisiejszych czasach jest Internet i media społecznościowe. Na profilu możemy wrzucić informację, że wszyscy, którzy ostatniego dnia października odwiedzą nasz lokal, otrzymają 20% rabatu na wybrany deser, a ponadto czekać na nich będą inne atrakcje. Jakie? Wyjątkowy klimat, który będą budowały liczne dekoracje oraz kelnerzy ubrani w stroje nawiązujące do Halloween.

Dekoracje na Halloween w restauracji

Zwyczaje związane z Halloween bywają dość mroczne. I oczywiście możemy postawić w swojej restauracji na jakieś „krwawe” akcenty, ale całość mimo wszystko powinna być jednak przytulna. Bo to w ciepłych i przytulnych miejscach mamy ochotę posiedzieć, wypić kawę i porozmawiać. W jaki sposób stworzyć halloweenowy nastrój, który będzie budził wyłącznie pozytywne skojarzenia?

Na pewno powinniśmy wykorzystać dynie, które są nieodzownym elementem obchodów 31. października. Możemy wydrążać w nich dowolne kształty, a następnie włożyć do środka świeczkę lub podgrzewacz, dzięki czemu uzyskamy wyjątkowej urody, klimatyczne latarenki. Mogą się one znaleźć na każdym stoliku lub możemy postawić je jedynie na parapetach, na komodzie czy przy barze.

Dekoracje na Halloween w restauracji mogą stanowić też zakupione wcześniej pajęczyny, zakrwawione palce, nietoperze, duchy oraz wampirze zęby. Takie gadżety nie wiążą się z dużymi wydatkami, a robią naprawdę spektakularne wrażenie.

Przebrania dla personelu restauracji na Halloween

Przejdźmy teraz do strojów, w jakie powinna być ubrana tego dnia obsługa restauracji, czyli przede wszystkim kelnerzy. Zamiast tradycyjnych fartuchów, mogą mieć oni na sobie peleryny w stylu drakuli, które uzupełnią kapelusze, jakie w bajkach można zobaczyć u wiedźm. Całość może dopełnić mroczny makijaż. Taka obsługa będzie z pewnością wpisywała się w klimat halloween i na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieciom, jaki i dorosłym.

Dekoracje w restauracji a menu na Halloween

Styl w jakim urządzona jest restauracja, to jak jest ona dekorowana na określone okazje jest bardzo istotne i ma niewątpliwe wpływ na wizerunek lokalu. Ale chyba wszyscy zgodzą się co do tego, że w restauracji najważniejsze jest jedzenie. Świetnym pomysłem będzie przygotowanie specjalnego menu, w którym znajdą się Halloweenowe potrawy. Na pewno nie może zabraknąć w nim aromatycznej i rozgrzewającej zupy dyniowej. Sprawdzi się też ciasto marchewkowe i muffiny z czerwonym musem w środku. Fajnie jeśli zadbamy dodatkowo o pomysłowe nazwy oraz dekoracje talerza, które będą podkreślały charakter dnia, jakim jest Halloween.

Jeżeli chcemy iść jeszcze o krok dalej z budowaniem atmosfery, jaka przyświeca wigilii Wszystkich Świętych, możemy puścić w lokalu pasującą do okoliczności muzykę lub horror… Dekoracji na Halloween jest mnóstwo i w związku z tym, nie powinniśmy mieć żadnego problemu, żeby znaleźć to, czym chcielibyśmy przyozdobić naszą restaurację. Wystarczy tylko odrobina chęci i kreatywności, a obrót w naszym lokalu może tego dnia przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego warto się postarać i zadbać o wystrój restauracji na Halloween.