W jakich branżach wykorzystuje się zmywarki przemysłowe?

Prowadzenie własnego biznesu to zawsze trudna i odpowiedzialna praca. Są jednak branże, które wymagają dokładności na każdym kroku. Operowanie w takich sektorach jak gastronomia czy hotelarstwo potrafi przynieść wiele satysfakcji, ale wymaga perfekcji i znajomości odpowiednich procedur. Samo prowadzenie kuchni to ciężki kawałek chleba. Odpowiedzialność, która płynie z zapewnienia bezpieczeństwa żywności i odpowiedniej higieny jest w tym przypadku ogromna. Warto więc wprowadzać rozwiązania, które dadzą możliwość zapewnienia odpowiednich standardów, a przy okazji ułatwi pracę. Podstawą może okazać się zadbanie o odpowiednią zmywarkę przemysłową, która będzie wydajna, dokładna i solidna.

Dlaczego warto stosować zmywarki przemysłowe?

Zmywarka przemysłowa ma szereg zalet, które skutecznie budują jej przewagę nad ręcznym zmywakiem. Podstawą jest chociażby duża oszczędność czasu, a tym samym kosztów pracowniczych. Program w zmywarce zostaje ustawiony, a pracownik może zostać oddelegowany do innych czynności.

W przypadku zmywaka, jedna osoba jest praktycznie całkowicie zablokowana, a czas mycia jest o wiele dłuższy. Również sam proces czyszczenia naczyń ma znaczenie. W przypadku zmywarek przemysłowych mycie jest o wiele dokładniejsze, a naczynia dezynfekowane są dodatkowo przy pomocy wysokiej temperatury.

W jakim miejscu sprawdzi się zmywarka gastronomiczna?

Mogłoby się wydawać, że zmywarki gastronomiczne to urządzenia dedykowane wyłącznie restauracjom. To prawda, że we wszelkiej maści lokalach gastronomicznych, tego typu urządzenia znacznie ułatwiają pracę. Restauracje i bary to jednak nie jedyne miejsca, gdzie zmywarki przemysłowe mogą udowodnić swój potencjał. Szeroko stosowane są chociażby w usługach hotelarskich.

Klienci bardzo często zamawiają posiłki do pokojów. Jedzenie musi być wtedy podane na naczyniach tak samo czystych, jak w najlepszej restauracji. Ponadto, zarówno w hotelach, jak i różnego rodzaju pensjonatach, bardzo często na wyposażeniu są kubeczki i talerzyki, z których goście mogą korzystać. Tego typu sprzęt po wizycie gości powinien być poddany dokładnemu myciu.

Różne zmywarki do różnych naczyń

Zmywarki przemysłowe z reguły dedykowane są do mycia konkretnych naczyń. Często wykorzystywanym typem jest zmywarka gastronomiczna do szkła, która dzięki z niewielkim rozmiarom, bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych lokalach gastronomicznych czy barach. Szczególnie dobrze sprawdza się do mycia szklanek, filiżanek, talerzyków i kieliszków.

Inne przeznaczenie mają zmywarki kapturowe oraz zmywarki tunelowe. Te pierwsze polecane są szczególnie do średnich i dużych lokali gastronomicznych. Ich wielkość pozwala na umycie wysokich garnków, więc sprawdzi się ona w restauracja, jadłodajniach, a także kuchni szpitalnej lub na salach weselnych. Zmywarka tunelowa to z kolei najlepsze rozwiązanie dla dużych gastronomicznych punktów, przede wszystkim hoteli z jadłodajnią czy piekarni lub cukierni.