Zmywarki gastronomiczne do przypalonych garnków i patelni

Zeskrobanie resztek jedzenia z talerza, który był używany do serwowania, to jedno, ale garnki i patelnie z przypieczonym jedzeniem wymagają czasu i więcej niż odrobiny smaru na łokciach, aby były całkowicie czyste. Pracownicy gastronomii korzystający z ręcznej metody trzykomorowego zlewu do mycia garnków i patelni znają z pierwszej ręki problemy związane z tym zadaniem. Nie tylko trudno jest usunąć spaleniznę lub przypalone potrawy i tłuszcz, ale także same garnki i patelnie są nieporęczne i ciężkie, co utrudnia ich manipulowanie. Cały proces jest czasochłonny i wiąże cenne zasoby pracy.

Zmywanie garnków w zwykłych zmywarkach gastronomicznych

Niektórzy pracownicy mogą próbować poprawić produktywność, myjąc garnki i patelnie w standardowej zmywarce komercyjnej. Ale jeśli wybrana przez nich zmywarka nie jest przeznaczona do obsługi garnków i patelni, efekt może nie być tak czysty, jak byś chciał.

Profesjonalne zmywarki gastronomiczne — różne rodzaje

Korzystanie z komercyjnej zmywarki do naczyń ma wiele zalet w porównaniu z ręcznym myciem garnków i patelni. Jedną z największych korzyści jest oszczędność czasu. Zamiast spędzać godziny na szorowaniu spieczonych potraw z naczyń, zmywarka wykonuje cykl czyszczenia w ciągu kilku minut. Bez ludzkiego elementu związanego z myciem rąk, pracownicy mają zagwarantowaną stałą dezynfekcję, a wysokie ciepło i silniejsza siła wody ze zmywarki gastronomicznej zapewniają lepsze czyszczenie.

Specjalne zmywarki do garnków i patelni

Istnieją oczywiście zmywarki do garnków i patelni specjalnie zaprojektowane do tego zadania. Świetnie sprawdzają się w takich miejscach, jak piekarnie lub sklepy detaliczne, w których ktoś poświęca się myciu naczyń przez trzy lub więcej godzin dziennie. Ale dostępne są również opcje z innymi typami zmywarek komercyjnych, aby zapewnić skuteczne mycie garnków i patelni. Zapewnia to większą elastyczność w osiąganiu poziomu czystości i odkażania niezbędnego dla szerokiej gamy wyrobów w wielu operacjach gastronomicznych, przy mniejszym uzależnieniu od mycia ręcznego.

Czy zmywarki mogą usuwać przypalony tłuszcz i brud?

Zmywarki komercyjne skutecznie eliminują większość plam i przypalonego tłuszczu z garnków i naczyń do pieczenia, o ile przestrzegasz zaleceń producenta i stosujesz zalecane detergenty i nabłyszczacze. W niektórych przypadkach uporczywy przypalony tłuszcz może wymagać wstępnego namoczenia.

Wydajne zmywarki gastronomiczne do garnków i patelni

W ruchliwych kuchniach komercyjnych duże ilości garnków są myte codziennie i wymagają specjalnych myjek do garnków. Zmywarki do garnków mają cykle mycia o dużej mocy i są znacznie bardziej wydajne w usuwaniu uporczywego zapieczonego tłuszczu i brudu niż niektóre wielofunkcyjne urządzenia komercyjne. Jeśli Twoja kuchnia ma dużą rotację garnków i patelni, przed podjęciem decyzji o zakupie radzimy omówić Twoje potrzeby z profesjonalistą, takim jak nasza firma.

Czy zmywarki do garnków są zbyt mocne do mycia naczyń?

Ogólnie rzecz biorąc, zmywarki gastronomiczne do garnków są przeznaczone do czyszczenia lub mycia dużych przyborów kuchennych, takich jak garnki, patelnie, pojemniki i miski. Zmywarki do garnków to maszyny o dużej wytrzymałości i dużej mocy. Niektóre rodzaje naczyń ulegają uszkodzeniu. Najlepszą ochroną jest bezpośrednia rozmowa z nami na temat wszelkich ograniczeń, jakie może mieć Twoja maszyna.

Spraw, aby Twoi klienci wracali

Sektor spożywczy opiera się na tworzeniu doskonałej żywności, która jest nie tylko bezpieczna, ale także przyjemna. Używanie bezpiecznych składników i utrzymywanie odpowiedniego ich przechowywania, a także trzymanie żywności z dala od odpadów lub przeterminowanych produktów — wszystko to zapewnia, że ​​nigdy nie zanieczyścisz wspaniałej żywności ani nie obniżysz jej jakości. Trzymaj się tych wytycznych, a pozostaniesz po właściwej stronie prawa i, co najważniejsze, Twoich klientów.