Wystrój wnętrz w restauracji. Inspiracje

Aranżacja wnętrz jest bardzo istotnym elementem przy tworzeniu restauracji. W miejscu, gdzie ludzie będą spędzać popołudnia, wystrój powinien być dopracowany w każdym szczególe. W zależności od profilu restauracji i grupy docelowej, do jakiej chcesz trafić, powinieneś dobrać odpowiedni temat przewodni, kolory i dodatki. Nie masz pomysłu? Sprawdź nasze inspiracje!

Recykling

Moda na rzeczy z odzysku oraz filozofia zero waste świetnie sprawdza się w wystroju wnętrz. Dzięki zakupom na pchlim targu czy odrestaurowaniu starych rodzinnych mebli możesz stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim lokalu. Odrobina kreatywności i czasu pozwolą Ci stworzyć oryginalne wnętrze z charakterem. Taki styl pasuje zwłaszcza w lokalach opierających swoją filozofię o życie zgodne z zasadami ekologii. Promowanie odpowiedzialności społecznej i środowiskowej to idee, które są obecnie wspierane przez wiele osób. Jeżeli są Ci bliskie tematy ochrony planety, to na pewno powinieneś zastanowić się nad zaimplementowaniem stylu zero waste do wnętrza restauracji.

Filmowo

Coraz większą popularnością cieszą się knajpy urządzone na wzór miejsc znanych z filmów lub literatury. Kawiarnia rodem z Harry’ego Pottera czy serialu “Przyjaciele” to pomysły, które przyciągnęły mnóstwo klientów i dziennikarzy. Odwzorowanie konkretnego miejsca nie zawsze jest łatwe, jednak może się opłacać. Inwestycja w takie przedsięwzięcie jest niejako samonapędzającą się reklamą. Fani danego filmu, serialu czy książki za wszelką cenę będą chcieli zobaczyć Twój lokal. Jeżeli będą zadowoleni, na pewno będą wracać i polecać twoją knajpę innym. Stworzenie miejsca dla pasjonatów danego tematu to dobry pomysł na wyróżnienie się spośród konkurencji.

Sterylnie

Przytulne niewielkie restauracje to bardzo popularny widok w większości europejskich miast. Aby przełamać ten trend, niektórzy restauratorzy decydują się na minimalistyczne, proste wnętrza. Motywem przewodnim takich lokali jest często laboratorium, a nawet szpital. Jest to na pewno ciekawy pomysł, który nie będzie odpowiadał każdemu. Jeżeli jednak postawisz na równie oryginalne menu, jak np. kuchnia molekularna, to może okazać się, że w połączeniu z oryginalnym designem stworzy to niesamowite wrażenie na gościach. Surowy charakter wnętrz wygląda bardzo nowocześnie i czysto, co może również być dużym atutem dla niektórych klientów. Takie wnętrze wygląda bardzo profesjonalnie i może być świetnym miejscem na spotkania biznesowe czy konferencje.

Dżungla

Kolejny ciekawy koncept to sala pełna roślin, dzięki czemu można poczuć się jak w lesie lub dżungli. Odprężenie na łonie natury nie jest osiągalne na co dzień dla wszystkich, dlatego restauracja imitująca to uczucie jest świetnym pomysłem. W zależności od preferencji i serwowanego menu możesz dobrać roślinność w taki sposób, aby pasowała do menu. Możesz postawić na coś bardziej egzotycznego, jak palmy lub kaktusy albo europejski krajobraz z wykorzystaniem paproci czy bluszczu. Jeżeli postawisz wystrój bazujący na żywej zieleni to jedyne elementy, o jakie musisz zadbać to wyposażenie sali w postaci stołów, krzeseł oraz oświetlenia. Inne dodatki będą zbędne, ponieważ całą robotę zrobią tutaj rośliny.

Lokal gastronomiczny powinien mieć unikalny charakter, dlatego restauratorzy prześcigają się w coraz to oryginalniejszych pomysłach. Wystrój restauracji powinien być przede wszystkim przemyślany i funkcjonalny. Praktyczne i wygodne rozwiązanie powinny znaleźć się nie tylko na sali, ale także i w kuchni. Nawet najpiękniejszy lokal, który nie będzie przystosowany dla gości i pracowników, nie odniesie sukcesu. Dlatego zadbaj nie tylko o salę, ale także odpowiednie zaplecze techniczne i sanitarne. Sprawdź zatem urządzenia takie, jak zmywarki kapturowe, dzięki którym nie będziesz musiał martwić się o brudne naczynia, nawet przy dużym obłożeniu sali.